WWE-SMACKDOWN ® 2009
WWE-SMACKDOWN ® 2009


 
AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 FORUM KURALLARI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cryme-Tyme
WWE-Yöneticiler
WWE-Yöneticiler
avatar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 63
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/09/09
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : Smackdown
Lakap Lakap : Cryme-Tyme

MesajKonu: FORUM KURALLARI   Paz Eyl. 06, 2009 5:41 pm
Sohbet programımızın genel mesaj bölümünde küfürlü mesaj yazan kişi operatörlerimiz tarafından uyarılmadan direk atılır. Tartışma yapılırken küfürlü mesaj yazan kişilerin haklı veya haksız olmasına bakılmaz. Eğer bir kişi size özel mesaj yolu ile küfürlü mesaj gönderiyorsa o kişiyi kendiniz bloklayabilir veya özel mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.

Genel mesaj bölümümüz toplu halde sohbet edebilmeyi amaçlamaktadır.Bu nedenle bu kısımda kullanılması geken dil Türkçe olmalıdır. Genel mesaj kısmında Türkçe dışında herhangi bir dilde uzun süreli yazışmak yasaktır. Bir iki cümle yazılması durumunda herhangi bir uyarı almazsınız fakat sürekli olarak yabancı dilde yazan kişilere operatörler tarafından 10 sn. lik yazma engeli koyulur. Bu süre sonunda yazma engeli tekrar kaldırılır. Yazma engeli koyulup arkasından kaldırılması tamamen uyarı amaçlıdır. Fakat yine yazmaya devam ederseniz operatörler sizi siteden atabilir. Özel mesaj bölümünde istediğiniz kişiyle istediğiniz dilde istediğiniz kadar konuşabilirsiniz.

Genel mesaj kısmına sürekli olarak anlamsız harfler yazmak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

Sitemizde başka web sitelerinin reklamını yapmak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

Küfür dışında başkalarına ağır hakaretde bulunmak, o kişinin özel bilgilerini genel mesaja yazmak, o kişiyi küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, kişisel kavgaları genel mesaj bölümüne taşımak yasaktır.Bunu yapan kişilere operatör tarafından 10 sn. lik yazma engeli konulur. Bu davranışa devam eden kişiler siteden atılır.

Genel mesaj kısmına mesaj yazarken kelime kelime yazmak yerine cümle halinde yazmak okunabilirliği arttırır ve kalabalığı engeller. Bu sadece bir öneridir. Bu şekilde yazan kişilere hiç bir engelleme ya da uyarı yapılmaz.

Operatörlere küfür eden kişiler sistemden atıldıktan bir süre sonra, tekrar sisteme geldiklerinde tekrar atılabilirler. Genel mesaj bölümünde operatörlere küfür eden kişiler 4 gün boyunca giriş yaptıkları anda sistemden atılabilirler. Bu operatörlerin insiyatifine bırakılmıştır. Operatörler bu kişinin 4 günden önce de girişine izin verebilir. Veya bu kişinin sisteme girişinin komple engellenmesini taleb edebilir.

Operatörlerimize mümkün olduğu kadarı ile yardımcı olalım. Genel mesaj bölümünde onlarla uygun olmayan üslublarda tartışmayalım. Önerilerinizi eleştirilerinizi kendilerine veya diğer operatörlere özel mesaj aracılığı ile bildirelim.

Uygunsuz nicklerle giriş yapanlar operatörler tarafından atılabilir.

Genel mesaj aracılığı ile siyasî propaganda yapmak yasaktır.Bu kişiler uyarı alırlar.Devam ederlerse atılırlar.

Kamera aracılığı ile sürekli olarak başkalarını rahatsız eden kişilerin siteye girişi engellenir.

Kayıtlı erkek nicki ile giriş yaptıktan bir süre sonra misafir olarak bayan nicki ile giriş yapan(veya tam tersi) kullanıcılar uyarılır.Operatörlerin bu kişileri atma yetkisi vardır.

Genel mesaj bölümünde uzun süren tartışmalarda operatörler tartışan taraflara yazma engeli koyar.Gerekli uyarıları yaptıktan sonra yazma engellerini kaldırır. Operatörler, tartışma devam ederse daha uzun süreli yazma engeli koyar. Tartışmalarda küfür ve hakaret varsa yukarıda belirtildiği şekilde operatörler bu kişileri odadan uzaklaştırabilir.

Genel mesaj bölümünde dil,din,ırk ayrımına yönelik konuşmalar yapmak yasaktır.Bu kişiler yazma engeli ile uyarı alırlar.Devam ederlerse atılırlar.

Profil resimlerinde genel ahlaka aykırı resimler bulunan kişiler operatörler tarafından direk atılır ve bu kişilerin sisteme girişi engellenir. Profil resimlerinde başka sitelerin reklamı ve siyasi içerikli resimler yer alamaz.

Genel mesaj bölümüne bazı programlar aracılığı ile sürekli olarak mesaj gönderen kişilerin sisteme girişi süreli veya süresiz olarak engellenir.Yazılan mesajın içeriğine bakılmaz.

Sistemden sürekli olarak atılan kişiler takip edilir ve herahangi bir internet cafeden giriş yapan ve sürekli olarak atılan çok sayıda kullanıcı varsa o İnternet cafenin tüm bilgisayarlarının cikcik.com programlarına girişi engellenir. Cafe sahipleri, müşterileni kurallara uyması konusunda uyarmaktan sorumludur.

Küfürlü veya uygunsuz nickler alarak giriş yapan kullanıcıların girişleri süreli veya süresiz olarak engellenir.

Kullanıcıları yanıltmaya yönelik nickler alan kişiler operatörler tarafından uyarılırlar.Ve operatörlerin bu kişileri atma yetkisi vardır.

Bize gönderilen emaillerde veya mesaj panolarına gönderilen mesajlarda küfürlü mesajlar kullanan kişilerin sisteme girişleri engellenir.Mesaj panolarına yapılan şikayetlerde asılsız iddialarda bulunan kişilerin girişi süresiz olarak engellenir.

Operatörlere ağır hakaretler eden süper kullanıcıların sisteme girişleri engellenir ve süper kullanıcı kaydı iptal edilir. 2 aylık süre içerisinde 3 defa sisteme girişi engellenen süper kullanıcıların kaydı iptal edilir. Ve bu kişiler süper kullanıcı kaydı için yaptıkları ödemenin geri iade edilmesini taleb edemezler.

...AYRICA...

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

6. Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

8. Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.Eğer bu kural çigneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır !!!.Ayrıca bu üye'ye Üyelere Yapılan Uyarılar !!! kısmında uyarı yapılacaktır

9. Forum'a 180 gün (6 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinme durumları tarafımızdan gerekli görüldüğünde yapılır.

10. Forum ve Forum Yöneticilerinede kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

11. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

12. Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

13. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla Profesyonel Kişiler tarafından fikir alişverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

14. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

15. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

16. Forum'un resmi dili Türkçe'dir,uluslararası konuşulan dil olan İngilizce'de kullanılabilir.Diğer dillerin kullanımı Yönetici iznine bağlıdır.Kabul edilen alfabe latin alfabesidir.

17. Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istediği fiyatı belirtmesi ve teklif alması gerekmektedir.FİYAT YAZMA DURUMU SADECE KULLANICILAR İÇİNDİR.Açık artırma şeklindeki hertürlü satış , herhangi bir firmanın yada çalışanının reklam veya satış amacı ile fiyat belirtmesi ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır !!! Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.!!! Ayrıca alınan karar gereği alım-satım alanı belli mesaj ve üyeliğe göre aktif olacaktır,bu nedenle başkasının yerine ilan verme vb. durumlar olursa veren ve verdiren yaptırıma maruz kalacaktır.Forumda üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır,bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum sorumlu tutulamaz.

18. Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde aşağılayamazlar !!!

19. Firmalar veya Yayıncı Kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları çerçevesinde yazmalısınız,Hakaret veya kin dolu yazılar tarafımızdan engellenir.Yayıncı kuruluşların uyguladığı politikayı lütfen eleştirmeyin ! Ayrıca Yerli Platformlar alanı sadece teknik sorunlar ,yayın akışları ve nezaket kapsamı içinde fikir alışverişi maksadı ile kullanıma açıktır !

20. Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üyelerde bu kapsamda reklam veya ilgili olduğu firmayı yüceltecek şeylerde yazamayacakları gibi ,ilgisinin olmadıgı başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.

21. Mesaj yazanlar firma çalışanı MOD'lar bile olsalar,açık şekilde kendi satış fiyatlarını belirtemezler.Fiyat ile bağlantılı olan her konuyu ilgili firmanın kendi sitesinden yada mail yolu ile halletmeniz gerekmektedir.

22. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

23. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır !

24. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir ! Üyelerin forum dışarısından link ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı site sorumlu tutulamaz,bu gibi linkler ve dosyalar eğer sorunlu yada zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

25. Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.

26. Üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise,ÜYE mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır !!!

27. Jenerik isimler (firma adı,marka vs.) kullanıcı adı olarak seçildiğinde ilgili firma çalışanı olmalıdır.Yada firmanın bilgisinin olması gereklidir.İlgili firmadan yada ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz forum yönetimi tarafından istenebilir.

28. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, *****, ***** vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PM dahil)

29. Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

30. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazılamaz ! Ayrıca resim olarak boyu 300 , eni 125 pixel ve 100 kb'den büyük 1 adet'ten fazla resim kullanmak ve 10 satırdan fazla (Satır boşlukları dahil) yazı bulundurmak yasaktır.

31. Forumda Banner'ı bulunan yerler sadece önerdiğimiz firma yada yerlerdir.Banner'lar haricinde satış amaçlı ticari firma ismi veya telefon verilemez ! Banner'ı bulunan firmalardan yapılan alışverişlerde doğacak sorunlardan dolayı forum veya yönetim sorumlu tutulamaz !

32. Pornografik içerik,yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları,kumar ve kumar ile alakalı içerik,silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı,bira veya sert alkollü içecek tanıtım yada satışı,tütün yada tütünle alakalı tanıtım yada satış,reçete ile satılan ilaçların satışı veya tanıtımı,tez yada öğrenci makalelerinin satışı yada tanıtımı.

Yasaklanmıştır...


Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

Not: Bu forumun kurallarını oturup yıllar önce yazdık,Sn.diğer forum yöneticileri,buradan kopyalamak yerine lütfen oturun kendiniz kurallar yazın ve kullanın !!!

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://wwe-smackdown.yetkin-forum.com
JeffHaRdy
WWE-Yeni Üye
WWE-Yeni Üye
avatar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 19
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/09/09
Nerden Nerden : iStanßLué
Lakap Lakap : Jéff HaRdy

Cüzdan
Altın Altın: 1
Para Para: 0

MesajKonu: Geri: FORUM KURALLARI   Paz Eyl. 06, 2009 6:39 pm

Konu KiLit + Sabit !..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
FORUM KURALLARI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edge Forum İmzaları
» Moto GP2 (Rip)
» EskişehirSpor Taraftar Grubu <Nefer>'in forumu acılmıstır!

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE-SMACKDOWN ® 2009 :: Forum Genel :: Forum Kuralları-
Buraya geçin: